Site Dili : TR | EN
MENU

Zafer Plaza'da Meme Kanseri Bilinçlendirme Standı Açıldı

Her yıl 1 milyon 400 bin kadın meme kanseri tanısı alıyor.ABD'de her 8, Avrupa'da ise her 10 kadından birinde görülen meme kanseri,kanserden ölümlerinde yüzde 14'ünden sorumlu tutuluyor. Erken tanı ise tedavininbaşarısında hayati önem taşıyor. 

Hayat Hastanesi tarafından Meme kanserinde erken teşhisinönemini vurgulama ve farkındalığı artırmak amacıyla Zafer Plaza’da açılanstanta avm ziyaretçileri yoğun ilgi gösterdi. Stantı ziyaret edenlere, memekanserini simgeleyen pembe kurdele ve bilgilendirme broşürlerinin yanı sıra üzerindeminik pembe kurdeleler bulunan lokum ikram edildi. Meme kanserinin nedenleri,belirtileri, tarama, korunma konularında bilgi verilirken, erken teşhisinönemine de dikkat çekildi. Kendi kendine meme muayenesi yapmalarının önemliolduğunun anlatıldığı kadınlar, şüpheli durumda doktora başvurmaları gerektiğikonusunda da uyarıldı.

Standı ziyaret edenlere 40 yaş itibariyle sonra her yıldüzenli olarak mamografi çektirmesi gerektiği ve bir uzman tarafından mememuayenesi olmasının gerektiğini belirtilirken, daha detaylı tarama yapılmasıiçin kadınlar Hayat Hastanesine davet edildi.


FOTO GALERİ