MENU

YÖNETİM KURULU BAŞKANI MESAJI

Topluma, ülkeye, insanlığa, öncelikle Bursa’ya kalite standartlarına uygun sağlık hizmeti sunan bir sağlık kuruluşu kazandırma ideali ve düşüncesi ile sağlık sektöründeki yolculuğumuza Hayat Hastanesi ile başladım. Onun öncesinde, Özel Hayat Polikliniği, Ertuğrulgazi Teşhis Merkezi, Bursa Teşhis Merkezi gibi kuruluşlarda görev yaptıktan sonra Hayat Hastanesi kuruluş ve işletmesi görevlerinde bulundum.

Sivil toplum kuruluşlarından Ticaret ve Sanayi Odası Sağlık Sektör Yönetim Kurulu Başkanlığı, MÜSİAD Sağlık Sektör Yönetim Kurulu üyeliği ile Bursa Özel Sağlık Kuruluşları Derneği kurucusu ve 2. başkanlığı gibi görevlerde bulunmam sebebiyle sektörün meslek örgütlerinde aktif olarak çalıştım. Hastanemizin kurucusu olarak, kurumun sağlık sistemi içerisinde aktif olarak yer alması ve kurumsal yapının oluşması sürecini sürekli bir takip ve gözlem altında tuttum.

1978 yılında “poliklinik” olarak kurulan, 1981 yılında da “hastane” statüsünü kazanan hastanemiz, uzman kadro ve ileri teknoloji desteğinde, bugün tüm branşlarda özenli, güvenli ve yüksek standartlı hizmetler veren modern bir sağlık merkezi haline gelmiştir. Kuruluş tarihi itibariyle, Bursa’daki ilk özel hastanelerden biri olma özelliğini kazanan hastanemiz, 30 yılı aşan bir süredir kaliteden ödün vermeden sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Son yıllarda Sağlık Bakanlığı’nın özel sağlık kuruluşlarıyla yaptığı anlaşmalar çerçevesinde, hastanemiz de SGK anlaşmalı bir hastane olma statüsü kazanmış ve sağlık güvencesi olan hastalara hizmet vermeye başlamıştır.

Sunduğu kaliteli sağlık hizmeti ile sağlık sektöründe Bursa’nın marka kuruluşu olmayı başaran hastanemiz, son teknoloji cihazları ve yeni üniteleriyle hizmet ağını her geçen gün genişletiyor. Hizmete soktuğu yeni birimleri ile daha kapsamlı olarak sağlık hizmeti vermeye başlayan hastanemiz kadrosunu da genişletti. Son olarak kadromuza katılan göz doktorlarıyla birlikte yenilenen Hayat Göz merkezimizde, yüksek teknolojik donanımıyla Fako yöntemiyle Katarakt Operasyonları, Retinal hastalıkların doğru teşhis, tedavi ve takipleri, Glokom (Göz Tansiyonunda) teşhis, tedavi ve takibi, vitro retinal cerrahisinde en güvenilir ve en etkili teknolojik yöntemler, şaşılık operasyonlarında erken teşhis ve en yeni cerrahi yaklaşımlar, Anjio ve Argon Lazer gibi tetkikler Hayat Göz Merkezimizin ayrıcalıkları arasındadır.

Kent merkezinde olmasından dolayı ilk ulaşılabilen acil merkezi olarak, ulaşımın en kolay olduğu hastanemizde, sınırsız hizmet vermek için tüm imkânlarımızı seferber ederek, yeni hizmete giren birimlerimizle de birlikte şifa dağıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sıcak, ilgi ve güler yüzlü hizmetimiz ile senelerin alışkanlığına dönüşen hastanemizin güveni ve tecrübesiyle her zaman “ÖNCE SAĞLIK” ilkesini düstur edinerek kaliteli sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz.

Saygılarımla...

Uzm.Dr.Ahmet ÖZKUL