Site Dili : TR | EN
MENU

Plaza 16’da Mutluluğun Eğitimi Verilecek

Evliliklerde boşanmanın önüne geçebilmek için Plaza 16 ve Özel Hayat Hastanesi işbirliğiyle ‘Evlilik Okulu’ projesi hayata geçiyor. 19 Mart’ta başlayacak proje kapsamında çiftlere, Hayat Hastanesi Psikoloğu Dilek Kaymak Kısaer tarafından 4 hafta boyunca sürecek eğitimler verilecek.
BURSA- Plaza 16 ve Özel Hayat Hastanesi son yıllarda artış gösteren boşanmaların önüne geçebilmek için önemli bir projeye imza atıyor. Nitelikli ve mutlu evliliklerin sürdürülebilir olması için ‘Evlilik Okulu’ adı verilen proje için Plaza 16 Zümrüt Salon’nda projenin paydaşları olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Plaza 16 Genel Müdürü Betül Pamuk, Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul ve Özel Hayat Hastanesi’nden Uzman Klinik Psikoloğu Dilek Kaymak Kısaer tarafından basın toplantısı düzenlendi.

BOZBEY: MUTLU AİLENİN SIRRI İYİ İLETİŞİMDİR
Basın toplantısında konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey, “Toplumu geleceğimizi ilgilendiren bir projede yer aldığımız için mutluyuz.  Nilüfer Belediyesi evlendirme yetkimiz çerçevesinde pek çok vatandaşımızın bu çatı altında mutluluğuna şahit olduk. Mutlu ailenin sırrı iyi iletişimdir. Genç çiftlerimiz doğru iletişim kurmayı Plaza 16 çatısı altında doğru adresten öğrenmiş olacaklar.  Evliliğe niyeti olan çiftlerimizin kendi mutlu gelecekleri ve doğacak olan çocukları için mutlaka eğitim almalarını tavsiye ediyorum. Bu hizmet çiftlerimiz için bir rehber olacak” ifadelerini kullandı.

PAMUK: EĞİTİME KATILIM ÜCRETSİZ
Eğitime katılımın tamamen ücretsiz olduğunu vurgulayan Plaza 16 Genel Müdürü Betül Pamuk ise dünya evine giren çiftlerin evliliklerinin daha sağlam olması adına başlatılan bu projenin Plaza 16 için bir sosyal sorumluluk olduğunu belirtti. Pamuk, programın sonunda katılımcılara sertifika verileceğini kaydetti.

DR. ÖZKUL: ÇİFTLERİMİZ MUTLAKA EVLİLİK EĞİTİMDEN GEÇİRİLMELİ
Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özkul da kurum olarak sosyal sorumluluk projelerinde sıklıkla yer alma gayreti içerisinde olduklarını dile getirdi. Evlilik Okulu projesine paydaş oldukları için çok mutlu olduklarını dile getiren Dr. Özkul, “Toplumumuzun yapısının sağlam olması için ailelerin güçlü olması gerekiyor.  Evliliğe adım atan çiftlerimiz mutlaka belli bir eğitimden geçirilmeli. Burada genç çiftlerimize mutlu evliliğin sırları anlatılacak. Plaza 16 ve Nilüfer Belediyesi’ni kutluyorum” diye konuştu.

KISAER: EŞ SEÇİM SÜRECİNDEN EVLİLİKTE YAŞANAN SORUNLARA KADAR…

Özel Hayat Hastanesi Klinik Psikoloğu Kısaer de projenin detaylarını basın mensuplarıyla paylaştı. Proje kapsamında genç çiftlere eş seçim sürecinden evlilikte yaşanan sorunlara kadar 4 hafta boyunca eğitim verileceğini aktaran Kısaer, şöyle konuştu:  “19 Mart’ta gerçekleşecek eğitim ilk konusu Evliliği Tanımak. 26 Mart’ta vereceğimiz eğitim konusunun başlığı da Çiftler Arası İletişim olacak. 2 Nisan’da Evlilik’te Çocuk konusu üzerinde durulacak. 9 Nisan’daki son eğitimde ise çiftlerimize Evlilikte Yaşanan Sorunar ve Çözüm Önerileri üzerine eğitim vereceğiz.”