Site Dili : TR | EN
MENU

LİMAK ULUDAĞ ELEKTRİK'TE SAĞLIK KONUŞTUK


Özel Hayat Hastanesi, Limak Uludağ Elektrik çalışanlarına “Ofiste Sağlıklı ve Dengeli Beslenme” konulu seminer verdi. Limak Uludağ Elektrik’de gerçekleştirilen seminerde konuşan Diyetisyen Melek Akgün,yeterli beslenmenin dengeli beslenmek olmadığını ifade ederek, “Beslenmenin yeterli olduğu kadar dengeli olması gerekir. Herkesin günlük alması gereken miktar, aynı değildir” dedi.


Sağlıklı atıştırmalıklar tüketin


Ofisde çalışanlar için uygun beslenme önerilerini söyleyen Akgün, “ Kahvaltının en önemli ve mutlaka düzenli olarak yapılması gereklidir” diye konuştu. Akgün; “Ana öğünlerden sonra 2 saat arayla ara öğün tüketmeye özen gösterelim. Tüketeceğimiz besinler, besin değeri açısından yüksek olan kuruyemişler, meyveler ,süt ürünleri ve maden suyu gibi besinler olmalıdır. Yediğimiz besinin kalorisi değil vücudumuza katkısı önemlidir ” dedi.   


Yediğinizin farkında olun 


En büyük hatalardan biri çalışırken yemek yemek olduğunu ve yenilen besinin farkında olmamak doyumsuzluk , tatmin olmama, çabuk acıkma gibi etkileri olduğunu söyleyen Akgün, “ Yemek yemek için kendinize zaman ayırın, mutlu ve keyif alarak yediğiniz yemeklerin bedeninizde etkisini küçümsemeyin, sindirim ve tokluk hissi için yavaş yavaş yiyin ve çok çok çiğneyin “ dedi.