Site Dili : TR
EN AR
MENU

Filiz Yakmaz Basılgan

Filiz Yakmaz Basılgan

Klinik Psikolog

Telefon :  444 23 64
Eğitim : 19 Mayıs Üniversitesi
Yabancı Dil : İngilizce

Özgeçmiş:

1978 doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı.2002 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Psikologünvanı aldı.  İki farklı vakıf üniversitelerinde Genel psikolojide ve Klinik psikolojide iki yükseklisans programını tamamlamıştır. Genel psikolojide“ Annelerin Kabul-Red Düzeyi İle Çocukların Davranış Sorunları Arasındakiİlişkinin İncelenmesi” ve Klinik psikolojide ‘’Annelerin Tutumu İle Çocukların Dışa Yönelim Davranışları Arasındaki ilişkinin İncelenmesi’’ Konularındaki Çalışmalarla yükseklisans programlarını tamamlamıştır. Genel Psikoloji Yüksek lisans programını tezinin tamamlanması ile Uzman Psikolog unvanı aldı.  Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını bitirerek Klinik Psikolog unvanını almıştır. Klinik stajını Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yapmıştır.

Klinik Görüşme ve Değerlendirme, Çocuk Değerlendirme Eğitimi, Çift ve Aile Terapisi, Psikanalitik Yönelimli Psikoterapi Vaka Çalışmaları, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Stres Yönetimi, Hipnoz, Enerji Psikoterapisi olmakla birlikte, Öfke Yönetimi, Travma Psikolojisi, Krize Müdahale, Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirmesi ve Oyun Terapisi gibi birçok alanda sertifikalı eğitimlere katıldı. Karabük Kadın-Doğum ve Çocuk Hastanesi çocuk kliniğinde psikolog olarak görev yaptı. 2009’da aldığı sertifikalı eğitimle Psikoteknik Değerlendirme Uzmanı olmuştur. 2006 yılından beri Özel Hayat Hastanesi’nde görev yapmaktadır. Hürriyet, Olay, Türkiye, Bursa Hâkimiyet gazetelerinde başta çocukların ve ergenlerin davranış problemleriolmak üzere birçok konuda yazılar yazdı. Olay Tv, As Tv ve Line Tv’de çeşitliprogramlara konuk olarak katıldı. Birçok radyo programına konuşmacı olarak katıldı. Çeşitli okullarda seminerler verdi. Ruhsağlığı alanında çeşitli projelerde görev almıştır. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Çalışma alanları: Yetişkin, Ergen Ve Çocuk Psikoterapisi, Normal Çocuk Gelişiminde Ebeveyn Danışmanlığı, Çocuklarda Gelişimsel Gerilik Tespiti, Çocuklarda Duygusal ve Uyum Sorunları, Çocuklarda Davranış Bozuklukları, Ergenlik Dönemi Gelişim Problemleri, Travma Sonrası Psikolojik Destek, Depresyon, Panik Bozukluğu, ÖzgülFobi, Sosyal Fobi, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Yaygın Kaygı Bozukluğu, Uyum Bozuklukları,Yeme Bozuklukları...