Site Dili : TR | EN
MENU

Hayat Hastahanesi EMET'li Öğrencilerle Buluştu

Özel Hayat Hastanesi, sosyal sorumluluk etkinlikleri kapsamında Kütahya’nın Emet ilçesinde bulunan Emet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik “Bulaşıcı Hastalıklar ve Korunma Yöntemleri” semineri düzenledi. 

Seminere HayatHastanesi Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özkul, Klinik Biyokimya Uzmanı Dr. KemalAslan ve Halkla İlişkiler Müdürü Mihriban Ürkmez konuşmacı olarak katıldı. EmekMesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin yoğun ilgigösterdiği seminerde, Özkul, “Emet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi geleceğinsağlıkçılarını yetiştiriyor. Hayat Hastanesi olarak biz de sosyal sorumlulukprojelerimiz kapsamında düzenlediğimiz bu tür seminerlerle geleceğinsağlıkçıları açısından faydalı olacağını düşündüğümüz seminerler düzenliyoruz.Önümüzdeki günlerde de bu tür projelerimiz devam edecek” dedi.


BULAŞICI HASTALIKLAR EĞİTİMLE ÖNLENEBİLİR

Seminerde Dr. Aslanise bulaşıcı hastalıklar, bu hastalıklardan korunma yolları ve tedaviyöntemleri hakkında bilgi verdi.  Bulaşıcı hastalıkların, salgınlara yolaçmaları, iş gücü kaybına ve bazen de ölüme yol açmaları nedeniyle çok önemliolduğunun altını çizen Dr. Aslan, “Bulaşıcı hastalıkların önlenmesinde ilkkural eğitimdir. Bulaşıcı hastalıkların yaygınlığı, toplumsal gelişim düzeyiile yakından ilgilidir. Bunların bazıları kişisel hijyen kurallarının bozukolması nedeniyle, bazıları ise, kalabalık, yoksulluk, yaşam koşulları gibinedenlerdendir” diye konuştu. Dr. Aslan, söyleşi sonunda öğrencilerinsorularını da yanıtladı.

Seminerin sonunda,söyleşiye katılan tüm öğrencilere İbrahim Özkul, Dr.Kemal Aslan ve MihribanÜrkmez tarafından öğrencilere katılım sertifikası verildi.


FOTO GALERİ