Site Dili : TR
EN AR
MENU

Anne Sütü ve Emzirme Haftası Etkinlikleri Düzenlendi

Hayat Hastanesi Emzirme Haftası dolayısıyla annelere ve anneadaylarına “Anne sütünün önemi ve emzirme” konusunda eğitim verdi.

 Kadın Hastalıkları veDoğum Uzmanı Op.Dr.Nigar Güler,Op.Dr.Nazmiye Şentürk, Çocuk SağlığıHastalıkları Uzmanı Dr.Serdar Yalman, Diyetisyen Dilara Süngü Bulut,  anne sütünün önemi,emzirmenin anneye vebebeğe faydaları,çocuk gelişiminde anne sütünün rolü,annenin hamilelik ve doğumsonrası beslenmesi konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Emzirme Haftası dolayısıyla eğitim toplantısının açılışkonuşmasını yapan Hayat Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Ahmet Özkul  “Hastanemiz, Sağlık Bakanlığı tarafından annesütünün özendirilmesi ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıklarınkazandırılması konusunda yaptığı çalışmalar sonucu 'Bebek Dostu Hastane' unvanıalan bir sağlık kuruluşudur. Emzirme haftası nedeniyle hastanemizde anne vebebek sağlığı hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Anne sütünün faydalarınıönemsiyoruz ve bu kapsamda her yıl olduğu gibi anneleri ve anne adaylarınıeğitim toplantıları ile bilinçlendirmeye devam ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

 Kadın Hastalıkları veDoğum Uzmanı Op.Dr.Nazmiye Şentürk tarafından  verilen eğitimde emzirmenin önemi, faydaları,anne sütünün bebeğin gelişimindeki rolü ile yeni doğan bebeğin bakımı vebeslenmesi konuları anlatıldı.

Her yıl olduğu bu yıl da “Emzirme Haftası” dolayısıylafarkındalık oluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirtenHalkla İlişkiler Müdürü Mihriban Ürkmez “ Emzirme haftasında anne sütü veemzirme ile ilgili kurum içinde stant çalışmaları yapıldı, servislerimizde annelerelohusa şerbeti  ikramlarımız ve hediyelertakdim edildi. Amacımız anne sütünün önemini vurgulayarak annelerin bebekleriniilk 6 ay sadece anne sütü ile beslemelerini sağlayarak sağlıklı nesillerinyetişmesine katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda anne ve anne adaylarımıza dadoktorlarımız tarafından verilen anne sütü ve anne sütünün önemi konuları ilede eğitim semineri ve etkinliklerimize devam ediyoruz. “ dedi.


FOTO GALERİ