MENU

Görüntüleme Ünitesi


RADYOLOJİ

Hastanemizin radyoloji biriminde tüm organların konvansiyonel, digital röntgenagrafileri çekilmektedir. Yine bu bölümde tüm ilaçlı tetkikler ile hastalıkların teşhisine katkı sağlanılmaktadır. son olarak kemik erimesi var mı diye merak ediyorsanız hastanemizde bulunan ve son teknoloji osteodonsitometri cihazı ile hemen tesbit ettirebilirsiniz. Sizi sıkıntıya sokmayacak kadar kolay bir yöntemle yapılmaktadır.

Son teknolojiyi içeren digital mamografi ile meme hastalıklarının ve meme kanserinin tanısı kolaylıkla konulmaktadır.

Birimimizde son teknolojiyi içeren ve vücuttaki tüm organların hastalıklarının teşhisinde bizlere yardımcı olan ultrasonografi, renkli doppler ultrasonografi ve power doppler ultrasonografi yöntemlerini uygulamaktayız. Bu yöntemlerle trioid hastalıkları, boyundaki ve yüzdeki dokuların hastalıkları, meme hastalıkları, batın içindeki tüm organların hastalıklarının (karaciğer, safrakesesi, pankreas, böbrekler, dalak, mesane, erkek de prostat, kadında uterus ve overin hastalıkları ve karın içindeki diğer yapıların hastalıkları ) teşhisinde kullanılır.

Renkli dopler ultrasonografi ile vücuttaki tüm peritenik damarların incelmesinde ve hastalıkların teşhisinde kullanılmaktadır. Hastanemizde bulunan bu ultrasonografi aleti ile gebelerin takibi, anne karnında cinsiyetin tesbiti yapılmaktadır.