Site Dili : TR | EN
MENU

ANNE ADAYLARI BU SINIFTA BİLGİLENİYOR

BURSA - Özel Hayat Hastanesi’nde Anne adayları için gebelik dönemine yardımcı olacak bilgileri ve egzersizleri öğretmeyi amaçlayan Gebelik Okulu’nun ilk ders verildi.

Hayat Hastanesi, Anne adaylarına heyecanlı bekleme döneminde destek olmak, sağlıklı bir doğuma hazırlamak ve bebek bakımıyla ilgili ilk bilgileri vermek amacıyla açılan Gebe Okulunda eğitimler kadın hastalıkları ve doğum uzmanları, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları, anestezi uzmanı hekimler, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanları, psikolog ve bebek hemşireleri tarafından verilecek.

Üç Hafta Sürecek

Gebe bilgilendirme sınıfında doğum öncesi ve doğum sonrası yaşanan kaygılarla baş etmek amacıyla verilen eğitimlerde anne adayları, hem gebelikle ilgili bilgi sahibi oluyor hem de gebelikle ilgili merak ettikleri tüm sorulara cevap buluyor.

Hayat Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Fatih Özkul ise konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: "Gebe Okulu'nda hamilelik süreci, doğum ve  doğum sonu sürecini de kapsayacak eğitimler planlandı. Anne sütü ile beslenmenin ve normal doğumun önemi vurgulanacak, yeni doğan bebeğin bakımı ile ilgili konular uzman kadromuz tarafından verilecek. Annelerin hamilelik sürecindeki ruhsal ve psikolojik değişimlerinde nasıl başa çıkacakları konusunda Klinik Psikoloğumuz tarafından bilgilendirmelerin yapılacağı eğitimde, fizyoterapistler tarafından gevşeme egzersizleri ve plates yaptırılacak. Üç hafta sürecek olan ve 10’ar kişilik gruplardan oluşacak sınıflarda gerçekleştirilecek eğitimler, her Cumartesi 13.00-14.30 saatleri arası planlanmıştır. Üç haftanın sonunda katılımcılara sertifikaları verilecektir."


Gebe bilgilendirme sınıfı ilk toplantısında, Özel Hayat Hastanesi Doktorlarından Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nazmiye Şentürk, Klinik Psikolog Nilay Gürtaş ve Diyetisyen Ezgi Yaşar, anne adaylarını merak ettikleri tüm konularla ilgili bilgilendirdi.

Gebelik sürecini sağlıklı ve tüm kaygılardan arınmış şekilde geçirmek isteyen anne adayları için büyük bir avantaj olan gebe bilgilendirme sınıfının, devam edecek olan toplantılarında anne adaylarına sertifika da verilecek.FOTO GALERİ